Ślady kału znalezione na ekranach dotykowych w restauracjach McDonald's
Kto nigdy w życiu nie był w jednej z restauracji sieci McDonald's niechaj pierwszy rzuci kamień. Większość z nas odwiedziła ten przybytek przynajmniej raz w życiu. Nawet weganie i wegetarianie w chwilach słabości odwiedzają McDonalda, aby zjeść coś na szybko, kiedy nie mają na nic innego czasu lub jest to jedyna restauracja w okolicy. 

Nic zresztą dziwnego. McDonald's kusi swoich klientów niskimi cenami i szybką obsługą. Jest również jedną z największych sieci fast foodowych na świecie, a więc może sobie pozwolić na bardzo wiele. Ostatnimi czasy światło dzienne ujrzały wyniki bardzo ciekawych badań, które mogą zaszkodzić sieciówce. 

Z ekranów dotykowych (tych, na których składa się zamówienie) zebrano próbki i przesłano do laboratorium. Wyniki pokazały, że na każdym sprawdzonym wyświetlaczu, znajdowały się bakterie obecne tylko i wyłącznie w kale. Naukowcy sami przyznali, że byli bardzo zaskoczeni tym, jak wiele bakterii jelitowych i fekalnych znaleziono w przesłanych próbkach. 

Oczywiście wiele z tych bakterii może wywoływać poważne infekcje układu pokarmowego. Z tym nie ma żartów, ponieważ w lekkich przypadkach skończycie z rozwolnieniem, a w skrajnych możecie wylądować nawet w szpitalu. To jednak nie wszystko, na kilku wyświetlaczach znaleziono nawet bakterie gronkowca, które są szczególnie niebzepieczne dla człowieka. 

Badania przeprowadzane były na terenie Wielkiej Brytanii, a wzięło w nich udział kilkadziesiąt różnych restauracji z sieci McDonald's. W każdej z nich znaleziono nieczystości na ekranach dotykowych. Można więc śmiało założyć, że podobnie sprawy się mają w każdym innym miejscu na świecie, w tym również w Polsce. 

Jeśli więc wybieracie się do McDolanda i zamierzacie jeść na miejscu, to lepiej dokładnie umyjcie swoje ręce przed posiłkiem. 
13 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 28 listopada 2018 o 16:11 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 16 czerwca 2019 o 15:06 przez jatoja
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 17 czerwca 2019 o 16:06 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 17 czerwca 2019 o 15:06 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=100017428300176&__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARAnKjzeX2ONWVmau-MmTfdwyZMaXipIgaV5zczBDFlz_kJYf_hctcrrNEssGB0DgGl_yJa4qhK9at70&hc_ref=ARQ3rCKfobVOklrDi71hjnV2VbCAHqF3F0JTFMPu9K85T0kVbC9aitZlgStybuZq-7Y&fref=nf
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 17 czerwca 2019 o 14:06 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 17 czerwca 2019 o 13:06 przez Defdef